Rituele dynamiek: Tempelslaap in de Late Oudheid (Beumer) online

Datum 23-04-2026 Tijd 07:30 - 09:30

Op donderdag 23 april 2026 zal drs. Mark Beumer spreken met zijn lezing “Van Asklepios tot Thekla: Rituele Dynamiek van tempelslaap in de Late Oudheid”.

Mark Beumer is historicus, docent geschiedenis en staatsinrichting en buitenpromovendus Charles University.

Rituele dynamiek is een perspectief dat begrepen moet worden als een continu veranderingsproces en komt voort uit de ‘ritual studies,’ dat sinds de jaren 70 is opgekomen als nieuw onderzoeksveld. Na een theoretische beschrijving van rituele dynamiek, wordt tempelslaap als casus besproken binnen de context van de transformatie van Grieks-Romeinse naar christelijke Oudheid op ritueel niveau, met specifieke aandacht voor verandering en continuïteit.

Wanneer u deze lezing online bij wilt wonen dient u te beschikken over MS Teams. U kunt ons een email sturen: maastricht@nederlandsklassiekverbond.nl en dan zullen we er zorg voor dragen dat u de link ontvangt om aan de lezing deel te nemen.

Back To Top